1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Az utazás stressz a kutyának, nem kizárt, hogy rohama is lehet. Egyébként nem tilos az utaztatása, de ha nem viheti az utastérbe, nagyobb a stressz és a kockázat. A poggyásztérben zaj van és hideg. Ilyen ritka rohamoknál nem gyógyszerezzük a kutyákat, de az utazás előtt mindenképpen ajánlott enyhe nyugtató. Kérje az állatorvosától a kutyáknak készült gyógyszereket!
??? és ha péntek 13-ra esik? Hmmm??? :D Ez természetesen nem igaz. :)
A legfontosabb tanácsom, hogy azt az állatorvost kérdezze meg erről, aki operálta. A légcsőtubus okozhat nyálkahártya sérüléseket, ezek általában gyorsan és jól gyógyulnak.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!
Kedves Brigitta! Laboratóriumi vizsgálatok nélkül lehetetlen megmondani az okot. Kérem vigye el állatorvosához, aki minden bizonnyal részletes bélsár és vérvizsgálatokat fog kérni. Abból majd kiderül mi az oka és mivel kell kezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc