1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Gazdi! A laborértékek felsorolása enyhén szólva is hézagos. A hematológiai értékek szinte teljesen hiányoznak. Egyébként a pancreatitis beleférne a tünetekbe. A kezelés is ennek megfelelő. A kontroll vizsgálatokra mindenképpen vissza kell menni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Műtét nélkül megjósolhatatlan a cica gyógyulása. A csont vagy összeforr valahogy, vagy nem. Ha össze is forr, nem mindegy milyen pozicióban rögzül, és emiatt lesz-e később mozgászavara. Ha nincs pénzük a műtétre, és nem tudnak semmiféle részletfizetésben sem megállapodni (ilyen is van, meg kell beszélni, hátha hajlandóak rá) akkor valóban jobb megoldás lehet az elaltatása. De ezt csak utolsó lehetőségként tartsák meg, előtte keressék a megoldási lehetőségeket a szükséges anyagiak előteremtésére vagy a részletfizetésre. (És lehet, hogy akad valahol a közelben egy olyan másik állatorvos is, aki esetleg kicsit olcsóbban is elvállalná a műtétet.)
Nem szakmai hiba, ha csak a petefészket veszik ki, de tényleg szerencsésebb - az Ön által említett okok miatt - ha a méhet is eltávolítják...
A hullámospapagáj fiókák lábszétcsúszásának több oka lehet, legtöbbször a fészekanyag hiánya, mivel a forgácsot, fűrészport sokszor maguk a szülők szórják ki az odúból. Mélyebb odúval, a fészekanyag ellenőrzésével, pótlásával(pl. zeolittal keverve) lehet megelőzni a problémát. Ha angolkor, vagyis vitaminhiány okozza, annak oka a "D" vitamin hiánya, ami leginkább sötét, zárt helyen tartott madaraknál fordul elő, akik a fiókákra örökítik. Napfényes hely, vitaminpótlás lehet megoldás.
Okozhatta csípés/szúrás/zúzódás, amit állatorvosnak látnia kellene, ha max. 1-2 napon belül nem rendeződik, feltétlen vigye el egy kollegához!