1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Gazdi! Atka okozhat például ilyen tüneteket, de más is állhat a háttérben. Állatorvos pontos diagnózist és kezelést tud adni!
Kedves Gazdi! Célszerű lenne alaposan átvizsgálni a cicust (a bolha könnyen megbújik, pláne, ha csak pár darab van belőle), az élősködők ürüléke is árulkodó lehet. A bizntoság kedvéért javasoljuk, hogy használjon direkt macskák számára kifejlesztett, kombinált hatású spot-on típusú cseppeket. Ezek a készítmények hosszabb ideig védelmet nyújtanak a bolhák, kullancsok és más élősködők ellen is. Olvass tovább! Hogyan lehet megszabadulni a bolháktól?
Kedves Gazdi! A Royal az mindenképpen jó, de leginkább a vesekímélő fajtát etetném. A Vetri dmg is fontos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Azt, hogy mi lehet a gond, így biztosan nem lehet megmondani, de a leírás alapján ez azért valami "komoly kategóriás" probléma lehet. Nagyon alapos kivizsgálásra lenne szükség, mégpedig minél előbb!
Táplálásra jó minőségű, un. prémium kategóriájú táp etetése a legegyszerűbb, ami korának és felnőttkori testsúlyának megfelelő. Tehát közepes v. nagy termetű kölyök ill. junior táp. A drágábbak a jobb minőségűek. A tápos zsákokon található táblázat tájékoztat a szükséges napi mennyiségről,amit kölyöknek napi 4-5 részletben, majd fél éves kortól napi két részletben ajánlott adni. Az oltások programját minden állatorvos maga választja ki saját ízlése szerint, és többféle jó vakcinázási program is létezik, úgyhogy hallgasson választott állatorvosára. Általánosságban azt kell tudni az oltásokról, hogy 8-16 hetes kor között 2 hetente ajánlott oltatni a kutyusokat. A minimum, hogy 7-8 hetesen egy Parvovírusos betegség elleni oltás után, még legalább 2 db. un. kombinált oltást kapjon, ami a többi vírusos betegségek ellen véd., abból az utolsó feltétlen 12 hetes kor után legyen. Ezek után 3 hónapos kor felett kötelező a veszettség elleni oltás, amit 6 hónapon belül meg kell ismételni, majd onnantól évente kell beadatni.Természetesen a microchip behelyeztetése is kötelező.