1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Ne adják tovább a gyógyszert, hogy ne legyen komplikáció, ha esetleg mégis vemhes. Viszont jó lenne, ha kb. 3-4 hét múlva elvinnék állatorvoshoz ultrahangos vemhességvizsgálatra...
Kedves Adrienn! Pépes étrend bármilyen formában (konzerv, alutasak, bébiétel, turmix stb.). Az okát viszont meg kellene keresni, úgyhogy szerintem vizsgáltassa ki állatorvossal. Sokféle betegség állhat a háttérben: pl. veseprobléma, FeLV, FIV, fogbetegségek stb. Ennek ismeretében kaphat - az Ön által említett - folyékony gyógyszert vagy tablettát...
Kan kutyákban gyakori jelenség, hogy a húgycső végében, vagy a tasakban az oda bejutó szennyeződések miatt kisebb gennyes váladékcsomó alakul ki, amit a vizeletsugár kilök onnan, vagy legtöbbször a kutya saját maga kitisztogatja onnan egy kis nyalakodással. Ez önmagában nem betegség, nem is kóros. Tiszta langyos vízzel ki lehet öblögetni. Ha legközelebb állatorvosnál járnak (pl. egy esedékes oltás miatt), mutassák meg neki ezt is.
Elméletileg nem, gyakorlatilag lehetséges, főként ha elszámolták (nem mindig lehet észrevenni a kezdetét), 1 héttel előrébb jár és már a 10. napja tüzel... A méretbeli különbség általában nem gond... megoldják. :) Azt javasolom, 3-4 hét múlva végeztessenek vemhességi ultrahangvizsgálatot.
Azt gyanítom hogy megfázhattak. Az 5-6 fokot kicsit alacsonynak tartom, 12-15 fok elég nekik hogy pihizzenek. Nézesse meg orvossal.