1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Gazdi! Jó volna személyesen bemutatni a madarat egy kompetens állatorvosnak. Lehetséges, hogy a madár megsérült (törés körül az izmok például megduzzadnak, így próbálja a szervezetsérült csontokat rögzíteni), de okozhatja gyulladás, vagy szárny alatti tályog is. Érdemes lenne megfogni és alaposabban megvizsgálni, pontosan mi idézte elő a tüneteket. Törések kezelésénél a sérült testrész nyugalomba helyezése és rögzítése a legfontosabb, de a helyreigazítást lehetőleg bízza állatorvosra.
Állatorvossal kell kezeltetni állományszinten (különösképp tüdőféregre) a paraziták ellen. Injekciós készítmény jó hatással alkalmazható.
Kedves Gazdi! Lehetséges, hogy az erőlködés vagy a táp miatt, de az sem kizárt, hogy férges vagy valamilyen súlyosabb dolog van a háttérben. Mindenképpen komolyan kell venni a véres bélsarat, ezért ha a következő alkalommal is tapasztalja, feltétlenül mutassa meg állatorvosnak a kiskutyát!
A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű. Fiatal madaraoknál (6-8 hónapos kor előtt) a hímeké lehet rózsaszín vagy lila, és csak azután kékül be. Az orrlyukak körüli fehéres karika pedig tojóra utal. Bár a kép nem adja vissza teljesen a színeket, amennyiben fiatal madárról van szó, akkor valószínűleg hím. Viszhártya színének változása: A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban.
A heréken a duzzanat a mellékhere, ami normális állapot. A többi hörcsögöt állatorvosnak kellene megvizsgálnia, hogy segíthessen.