1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Mocsári teknős, hazai védett faj, elsősorban ragadozó, dögevő. Szerintem engedd el valami nagyobb tó vagy patak partján mert büntetnek érte.
A szódabikarbóna szakszerű eltávolítása céljából keresse fel a legközelebbi kisállatrendelőt.
Kedves Márta! Az, hogy a pikkelyek leváltak, minden kisérő tünet nélkül, az fura. A hasvízkórnál szokott előfordulni a jelenség, de a hal hasa ilyenkor puffadt. Nem hiszem, hogy a belenyúlás bármi gondot okozott volna, szinte kizárt, viszont nem lehet, hogy túl gyógyszerezte?
A feltett kérdésre már tegnap este válaszoltam a saját honlapomon, ahová a kérdező szintén elküldte a kérdését. A válaszom így inkább a többi olvasónak szól: Szerintem egyelőre semmi tennivalójuk nincs. Ne felejtsék el azt sem, hogy a kutyák érzékszervei sokkal érzékenyebbek mint az emberé, és attól, hogy Önök nem hallottak semmit, a kutyájuk hallhatott olyan zajokat, amire így reagált. De az is lehet, hogy csak álmodott valamit (ilyen is van).
A kérdésére való válaszolás a jóslás kategóriába tartozna, ami nem kifejezetten orvosi ténykedés. Az altatás minden esetben kockázatokkal járó beavatkozás, ami még néha a teljesen egészséges állatoknál is járhat előre nem látható gondokkal. Reménykedjenek, hogy idővel minden rendeződik. De ha nem így lesz, az sem lenne meglepő.