1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A kígyók természetes viselkedése a rejtőzködés,az ideális terrárium pedig az, ahol ezt megteheti. Ha eszik rendesem akkor nagy gond nem lehet vele, lehet hogy csak egy félénkebb példány.
Üdvözlöm! Az elevenszülők igénylik a sót. Egy 60 literes akváriumba nyugodtan 2-3 evőkanállal kell beletenni. A só nélkül a darakor és a baktériumos rothadások sajnos megjelennek. Az akváriumot sósavval fertőtlenítse ki és a berendezéseket főzze ki.
Mivel a hatóanyaga ugyanaz, mindegy, melyik készítményt választja. Folyamatosan adható kedvencének.
A pontos diagnózist a műtét után végzett szövettani vizsgálat fogja megmondani. Nekem is hasonló a véleményem, mint a kollégának, és a képlet eltávolítását javasolom...
A nagysándor hímeknek mindkét lábukra szükségük van a párzáshoz. Egy esélyt adhat neki a következő szezonban, de kicsi az esélye a sikeres párzásnak. Ha valamelyik ülőrudat deszkával helyettesíti, az elősegítheti a stabilabb megtámaszkodást, de ennek leginkább akkor van sikere, ha a tojó lábhibás. Amennyiben fűtetlen helyen tartották a madarakat, lábujj, lábfej hiány oka lehet elfagyás, melyre a sándorpapagájok érzékenyek.