1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek - mivel évek óta fennállnak - már igencsak az idült (krónikus) betegségek kategóriájába tartoznak. A homeopátia pedig az ún. holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy - különösen krónikus esetekben! - soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit egyedileg érdemes összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a cica pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen krónikus esetben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Ehhez viszont már személyesen fel kellene keressen egy homeopata állatorvost, aki - megismerve a cicus pontos tüneteit -, össze tudja állítani kedvence számára az egyedileg legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu; info@kimintvet.hu
Ha úgy érzi hogy szüksége van törzskönyvre akkor miért vett törzsköny nélküli macskát?A törzskönyvet csak a tenyésztő tudja elintézni amennyiben törzskönyvezettek a szülők. Az egészségügyi papírokat pedig az az állatorvos állítja ki, aki az oltást beadta vagy a macskát bármilyen módon megvizsgálta.
Meg kell vizsgálni hogy van-e bolha az állaton.Ha van akkor másik bolhairtó szert kell használni.Ha nincs bolha akkor valami más okozza az allergiás viszketegséget.Hatékonyan csak úgy lehet megszüntetni ha kiderül mi okozza az allergiát különben csak tünetileg lehet kezelni. A kutya is lehet allergiás? Kutya allergia, allergiás bőrbetegség
Látatlanban, tapintás nélkül nehéz véleményt mondani.várja ki a két hetet. Ha nincs változás, mutassa meg másik állatorvosnak is. Előfordulhat még gátsérv is. Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései Hogyan segítsünk kutyánk gátsérvén?
Kedves Csilla! A kutyust állampolgárságra, illetve későbbi lakhelyre való tekintet nélkül mindenképp regisztrálni kell itthon. Külföldi utazáshoz állatútlevél szükséges, illetve abban regisztrált érvényes veszettség oltás. Fontos az időpontokra is figyelni: a veszettség oltás a beadása után 3 héttel jogosítja fel a kutyust külföldi utazásra. Veszettség oltást pedig csak mikrochip-pel rendelkező állat kaphat, így mindenképp kötelezővé válik az is! További előírások és megkötések is vonatkozhatnak az állatszállításra a célországtól függően (egyéb oltások, féreghajtás,vérvétel,stb.), így mindenképp javaslom, hogy ennek pontosan nézzenek utána! Üdvözlettel, Dr. Császár Júlia Könnyebbé válhat az utazás háziállatokkal az Európai Unióban Külföldre vinné kedvencét? Ne felejtse el kikérni kisállata útlevelét!