1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Üdvözlöm! Előfordulhatnak színeltérések főleg ha friss a hely és amíg nem szokja meg addig ez előfordulhat. Viszont ha rövid időn belül nem múlik el, akkor javaslom hogy vigye el specialista orvoshoz, mert daganatos megbetegedésnél is ilyesmi tünetek jelentkezhetnek. 2-3 hét türelmi időt javaslok. Kaméleon a pácban A kaméleon (Chamaeleon) A-vitamin hiánya
A sebgyógyulási idő 8-10 nap ezután már kisebb a valószínűsége a szűkület kialakulásának.De sajnos nem kizárt.Megfelelő gyógytáp etetésével a húgykövesség kialakulása megelőzhető és ha nincs a továbbiakban húgykő és gyulladás akkor szűkület sem lesz.
Minfenképpen jó, ha társa van a cicának. Akár a kölyke is. De gondolja meg, hogy a többlet kiscicát el tudja- e jó helyre helyezni? Én inkább befogadnék egy már megszületett kicsi vagy fiatal lelencet. Oltott, ivartalanított állatok várnak gazdira számos menhelyen, alapítványnál.
Tisztelt Kérdező! Javaslom keressen a közelben szakrendelőt vagy állatkórházat, ott speciális ellátást fog kapni. A kérdés többi részére csak vizsgálat és részletes vérlabor lelet birtokában tudnék válaszolni. Tisztelettel, Dr. Puskás Gábor Kamarai specialista állatorvos Mályi Állatorvosi Rendelő
Javaslom, keresse fel az Állatorbostudományi Egyetem egzotikus szakrendélését. Központi szám: 06-1-478-4100 kérje a szakrendélését és érdeklődjön,kihez vehetné kisállatát.