1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Gazdi! Az epilepszia komoly, de az esetek többségében karbantartható betegség. Ehhez azonban pontos, oki diagnózis feltétlenül szükséges! A kiterjedt vizsgálatok (agyi MRI vizsgálat, stb) nélküli gyógyszerezés adott esetben többet árthat, mint használhat, így mindenképpen javasolnám, hogy egy specialistával pontosan vizsgáltassák ki a kutyust, majd ennek megfelelően, természetesen létezik többféle gyógykezelési, gyógyszerezési lehetőség. Üdvözlettel,
Üdvözlöm! Nyugodjon meg, nem él nálunk olyan pók ami veszélyes. Ha csíp akkor -főleg gyereknél- akkor fájhat, bedagadhat, de életveszélyt nem okozhat, hacsak nincs egyedi extra reakció. Kálciumot kell itatni. De nem lesz ilyen, mivel a pók nem csíp csak úgy, maximum ha piszkáljuk, bántjuk, de minden esetben a menekülést választja. Ahogyan a nagy állatbefogónk szerint van fekete özvegy is nálunk ami halálos, ez is hazugság. A pókok hasznos állatok, ne bántsuk :)
Kedves Cecília! Nincsenek jó híreim. Azt gondolom, hogy a kutyájuk ilyenfajta viselkedésével kapcsolatosan nem nagyon kell különleges okokat keresgélni, ő valószínűleg ilyen, így fejezi ki magát, így adja a tudtukra hogy akar valamit. Ezen egy közel 14 éves kutyánál reménytelen változtatni. Nem ismerek olyan gyógyszert ami ezt meg tudná változtatni. Próbálják meg lefekvés előtt alaposan megsétáltatni, hogy ki tudja üríteni a hólyagját, hátha ez segít valamit. (Mivel valószínűleg éjjel is inni fog, így lehet, hogy nem bírja ki reggelig.) Egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás pedig segíthetne abban, hogy kiderüljön, miért iszik ilyen sokat. (Sajnos a csatolt képet nem lehet így olvasni annyira apró betűs a kép.) Ha ez a lelet friss, kérje állatorvos segítségét a kiértékelésében.
Kedves Tulajdonos! Több probléma is lehet a kutyusnál, ennyiből ezt sajnos pontosan megállapítani nem lehet. Mindenképp lehetőleg gyorsan vigyék el olyan állatorvoshoz, aki neurológiai és ortopédiai vizsgálatokat tud elvégezni és azután lehet konkrétumokról beszélni. Tacskóról lévén mindenképp felmerül a tacskóbénulás( discus hernia-porckorongsérv), de lehet egyéb betegség is. Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Kedves Kérdező! Műtét utáni szövődmény lehet,feltétlenül antibiotikumos kezelés szükséges.