1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Mindenképp azt javasolnám Önöknek, hogy vigyék el az állatorvosukhoz és alaposan vizsgáltassák ki a kutyust, mert így nem igazán tudok segíteni.
Kedves Mónika. Sürgős esetben nem az internetes érdeklődés a megfelelő. Sajnos csak most olvastam a kérdését. Remélem a probléma azóta megoldódott.
Azt javaslom hogy ha a kutyát nem tenyésztési célra szánják akkor ivartalaníttassák. Az alábbi linken megtalál mindent az ivartalanítással kapcsolatban: http://www.haziallat.hu/kereses/?search=ivartalanit
A leírtak alapján nagyon valószínű hogy valóban agyvérzés okozhatta a tüneteket és a szívmegállást.Valószínűleg egy másfél órányi autózást nem bírt volna ki.
Tisztelt Tulajdonos! Mindenképp az állatorvosával egyeztessen, hogy mit gondol alkalmasnak a kutyus esetében! Addig is olvasnivaló: Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás? Sántításból bénulás: a kutya porckorongsérve Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?