1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A kandúr macskáknál a "mehetnék" szinte mindig fennáll. Igen kellemetlen érzés a macskának és a gazdinak, ha folyton "mehetnéke" van a hormonoktól. Az ivartalanítás után megnyugszik a cica és sok kellemetlen betegségtől is megmenekül.
A lakásban tartott macskák a karomélesítésüket a bútorokon és a tapétán végzik. A macskák részére megfelelő kaparófát vagy külön erre a célra gyártott macskabútort tanácsos vásárolni.
Az árakkal kapcsolatban nem tudok semmit sem mondani, mert mindehol más és más ára van a beavatkozásoknak. De azt gondolom, ez a beavatkozás nem lehet túl drága.
Az állatorvosát sürgősen látogassa meg, mert egy általunk nem veszélyesnek ítélt vérzés a papagájok számára életveszélyes elvérzéshez vezethet.
Valószínűleg kötőhártya-gyulladása van a kiskutyának. A rövidorrú fajtáknál sokszor előfordul. Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy kell-e kezelni és ha igen, milyen gyógyszerrel, mennyi ideig. Néha az is okozhat hasonló tüneteket, hogy egyszerűen a szőrszál belekerül a szemrésbe és az zavarja, irritálja a kutya szemét.