1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A leírt tünetek alapján súlyos, fertőző légzőszervi megbetegedése lehet a hörcsögnek, ami sajnos nagyon gyakori és végzetes következménye is lehet. Remélem azóta sikerült állatorvost találni.
Mindenképpen érdemes fiatal degut venni társnak. Azt, hogy fiú vagy lány legyen, attól kell függővé tenni, hogy szeretnének-e utódokat. A lényeg, hogy fokozatosan kell őket összeszoktatni, eleinte figyelni kell rájuk, nem zaklatják vagy verik-e egymást. Ezért fontos a kellő méretű élettér és lehetőleg búvóhely is legyen! Ha ez adott, akár több degu is élhet együtt.
Igen ajánlatos kezelni, mert az elhúzódó álvemhesség emlőgyulladást és emlődaganatokat okozhat. A kezelésre legalkalmasabb a Galastop suspenzió AUV. Csak állatpatikában kapható vénykötels készítmény, kb. 6 napig kell testtömegnek megfelelően adagolni. A másik gyógyszer a Bromocriptin tbl (humán), de ettől gyakran hánynak. Ajánlatos ezenkívül a kutyát sokat mozgatni és egy kicsit visszavenni a víz- és az ételadagját.
Nem tudok sokat segíteni így levélben, hiszen úgy tűnik, komoly a helyzet. Remélem történt vérvizsgálat is, hiszen ha idősebb cicáról van szó, a hasmenés lehet valamilyen más alapbetegség tünete is. Nagyon fontos része a kezelésnek a diéta és a ún. intestinal dietás állatorvosi tápok adása (HILL´s, Eukanuba, Royal Canine). Ezek csak állatpatikákban és vényre kaphatóak. Kérje orvosától!
A száraz bőr mindössze csak egy helyi tünet. Az ok többnyire mélyen rejlik. Javaslom, hogy kutyájával keressen fel egy homeopata állatorvost, aki alapos kikérdezése és a kutya vizsgálata után megfelelő gyógymódot, gyógyszert fog javasolni. Címlistát a http://www.homeopata.hu oldalon talál. Kérem szíves visszajelzését, hogy sikerült-e a javaslatom szerint megoldani a problémát!