1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A legjobb tejpótló tápszer a Royal Canin tejpor. 4 óránként kell szoptatni, cumiból és az adagolás rajta van a dobozon. Fontos a nedves vattával való törölgetése a kicsik hasának evés után, hogy ürítsenek. Bár lehet, hogy ezt az anya is elvégzi. Korai a másfél éves kutyának a második alom!! Tessék pihentetni az anyát! Ez is lehet az oka a tejhiánynak!
A falatoztatás a legjobb út egy állat végzetes elhízlalása felé. Az állatok mindig csak attól tudnak elhízni, amit megesznek. Szerintem az Apukával kellene megbeszélni a dolgot! Más módja nincs a cica fogyasztásának és ezzel élete meghosszabbításának.
Szerintem abban lehet bízni, hogy megoldják egymás között és összebarátkoznak. Jó lenne folyamatosan figyelni, hogy alakul a kapcsolatuk és ha durvulna a játék, akkor közbe kell avatkozni.
Szerintem szoktatás és jellem kérdése. Kiskoruktól érdemes kézhez szoktatni őket. Nem valószínű, hogy a párban tartás lenne az ok. És finoman, gyengéden kell hozzájuk nyúlni, ha menni akarnak, hát menjenek. Az erőszakot a hörik sem tűrik! :)
Nem biztos, hogy van mit orvosolni. Vannak csöpögős típusú kutyák, náluk ez normális. Azonban néha betegség is okozhat túlzott nyálcsöpögést, ezért állatorvosnak meg kellene mutatni a "lábasjószágot"!