1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A gyűrűsfarkú maki pl. 5 hónapos koráig szopik, de 2 hónapos kortól már vesz magához szilárd táplálékot is.
Sajnos nem derül ki a levélből semmi konkrét a teknős tartási körülményeiről (pontos tartási hőmérséklet, mit kapott enni a teknős, milyen gyakran, mennyi idős). Szinte minden betegségnek az étvágytalanság és az aktivitás csökkenése a legelső tünete. Ennek okát alapos vizsgálattal lehet kideríteni. A páncél szárazsága önmagában még nem súlyos betegség / tünet, csak a sok napozás velejárója.
Gondolom azonos fajú teknősökről van szó, bár ez nem derül ki biztosan. Valószínűleg a nagyobb teknősök elnyomják a kisebbeket és emiatt nem hajlandók enni. Sajnos a kis teknősök korábbi tartási / etetési körülményei sem ismertek . A marhaszív és a szárított rák nem megfelelő teknőseleség. Fagyasztott vagy élő kis hal, csigák, giliszta, stb. az ideális eleség számukra. Ha ennyire gyenge a kis teknős, mindenképp külön kellene elhelyezni, még ha átmenetileg is. Javasolt továbbá hozzáértő állatorvosnak megmutatni, aki segíteni tud a kis teknős felerősítésében.
Egy kiskutyának (még egy 6 naposnak is) számtalan okból folyhat az orra, másrészt nagyon nem mindegy, hogy mi folyik belőle (vagyis milyen a váladék minősége). Ha nem múlik 1-2 napon belül, meg kell mutatni az állatorvosuknak.
Igen van. Deszenzibilizáló tréning a kiváltó ingerekkel szemben és kiegésszítés képpen Bach-virág terápia.