1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Léteznek Spot On cseppek, készítmények, amiket használhat. Ha nem tudja felcseppenteni, akkor be kell bódítani a parazitairtásra. Dr Fekete Richard
Ha a hátán fekszik a madár, az súlyosabb stádiumú betegséget feltételez, mint egy lábtörés következménye. A törött lábú madár felhúzza, vagy lógatja a lábát, a szerint, hogy hol van a törés helye. Lábszártörés esetén akár gyufaszállal és ragtapasszal is sínbe teheti a lábat. Egyéb esetben vagy állatorvoshoz forduljon, vagy vigye a sérült madarat a legközelebbi állatkertbe, madártani egyesülethez.
Sajnos a leírt baleset tipikus példája annak, hogy a kereskedésekben kapható mű akvárium-díszítőelemek nem csak természetellenes hatásúak (néhány igen jól sikerült agyag fatörzs kivételével), hanem még balesetveszélyesek is. Jó vízminőség, táplálás és megfelelő egyéb tartási körülmények mellett az úszók visszanőhetnek (bár nem lesznek olyan szépek, mint eredetileg voltak) és a hal meggyógyulhat.
A vemhességet kb. 28.- 30. napjától ultrahangvizsgálattal lehet megállapítani.Figyelembe kell venni, hogy akár a nyaralás utolsó napján is vemhesülhetett, így tanácsos több vizsgálatot végeztetni.
Ezt megint csak állatorvos tudja eldönteni, aki személyesen megvizsgálja. Az esti hangok lehetnek társkeresési próbálkozások is.