1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Lehet bolhás, lehet allergiás, lehet tele a bűzmirigye, de lehet még millió más oka. Most hogy már "tiszta seb " talán ideje állatorvoshoz fordulni.
Nem gondolom, hogy a jelenség valamint az Ön és a kutya egész napos együttléte között szoros összefüggés lehetne. Lehetőleg minél később vigye ki, játsszon vele intenzíven, hagyja sokat szimatolni hogy jól lefáradjon. Tegye neki a folyosót lehetőleg minél kényelmesebbé, a pihenőhelyére pedig tegyen egy Ön által viselt, kidobásra itélt ruhadarabot, amely intenzíven tartalmazza az Ön illatanyagait.
Kedves Zsófi! Vigye vissza a cicát állatorvosához,és kérjen további vizsgálatokat. Egy vérvétel mindenképpen ajánlott. Laborvizsgálattal lehet diagnosztizálni többek között a veleszületett vírusos betegségeket. Ilyenek a leukózis, a macska AIDS és a fertőző has-és mellhártyagyulladás.
Ha valóban szeretne megszabadulni a bolháktól, valamennyi a családban élő állatot egyszerre és folyamatosan kezelni kell több hónapon át.. (az esetleg a családban élő macskákat is!) Számtalan készítmény van forgalomban, legjobb ha megkérdezi állatorvosát, melyik éppen elérhető. A készítmény kiválasztásánál lényeges a kiskutyák kora ! Én ilyen fiatal állatoknál a Frontline sprayt szoktam javasolni, mert könnyen és pontosan adagolható mind a kölyköknek, mind az anyának, mind az esetleg a családban élő többi állatnak. Macskáknak is. Vissza a kategória többi kérdéséhez » Vissza a többi kérdéshez »
Megnyugtatom, az influenzavírusok macskákat (és kutyákat) nem jelentenek veszélyt.