1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Ékszerteknősök ragadozó állatok és ennek megfelelően kell etetni őket. A száraz eleségek jelentős része nem megfelelő táplálék ékszerteknősök számára.Leggyakoribb javasolt eleségek: élő vagy fagyasztott hal (teljes egészében), vizicsigák, földigiliszta, de akár napos egeret is fogyasztanak. Alkalmanként különféle rovarok is megfelelnek. Ha már megbetegedett a teknős és nem hajlandó önállóan enni, úgy mindenképp állatorvosi ellátásra valamint, indokolt esetben, kényszeretetésre van szükség. Az előzőek ismeretében javaslom minél előbb keressen fel egy hozzáértő állatorvost!
Ezzel a problémakörrel állatorvost kéne felkeresni: a rendellenes vizelést okozhatja fertőzés vagy gyulladás az alsó húgyutakban, összefügghet az ivaréréssel, vagy lehet viselkedési zavar miatt stb. Ezek a dolgok gyógyíthatók, vagy kezelhetők de csak alapos vizsgálat során állítható fel a diagnózis. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Szerintem nem kell semmilyen beavatkozás, a gerincét nem terheli meg jobban (másik lábával kompenzál), műlábra pedig nincs szükség. Így is teljes életet tud élni.
A levél alapján ideális körülmények között él a kis leguán. A legjobb szándék mellet sem lehet azonban kizárni valamilyen sérülés lehetőségét. Ez könnyen okozhatja az állandóan csukva tartott szemeket. A levélből sajnos nem derül ki, hogy csak egy, vagy mindkét szem érintet. Mindenképp alapos vizsgálatra van szükség, hogy kiderüljön mi lehet a hunyorgás hátterében.
Többféle gyógyszeres lehetőség van mind az ivarzási tünetek elnyomására, mind az ivarzás felfüggesztésére, ezekről állatorvosa részletes tájékoztatást tud adni. Azonban figyelembe kell venni, hogy ezen készítmények használata különböző szövődmények kialakulásának a kockázatát hordozza magában. Ezért javaslatom szerint csak akkor éljen ezekkel a lehetőségekkel ha a későbbiekben kiskutyákat szeretnének még. Amennyiben nem, úgy tanácsosabb ivartalanítani a szukát.