1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Szülés után akár 6 hétig is normális lehet a véres váladék ürülése. A leírta alapján úgy tűnik, kutyája a normál gyúgyulási menetet követi. Mindamellett a műtét után két hetente érdemes lenne egy kontroll vizsgálatra elvinni kedvencét. Ezek az időpontok úgy is egybeesnek a kiskutyák féreghajtásának idejével, így a kettő összekapcsolható.
A köhögés nem betegség, csak tünet. A feneség a dologban az, hogy sok betegség tünete lehet. Az Ön által említett allergia, torokgyulladás mellett tehát sok minden lehet a háttérben (pl. akár szívbetegség is). Hogy jelen esetben melyikről van szó, azt csak egy alapos állatorvosi vizsgálattal lehetne eldönteni. Azt javaslom, mielőbb keressék fel újra az állatorvosukat. Ha ő nem boldogul az esettel, akkor érdemes másnak is megmutatni a beteget.
Legalább 80x40 cm legyen a terrárium. Ponthegesztett ráccsal lehet lefedni, körben ráhajtva, és valamivel rögzítve (lehet a tetejére nehezék, vagy egy alsó pöcökre gumival rögzíteni). Amelyikkel eleget foglalkoznak, azok nem harapnak.
Az állateledel boltokban fellelhető hörcsög tápok is megfelelőek,ezenkívül különböző magkeverékeket, napraforgó-, búza,-árpa,-zabszemeket, sajtot (jó fehérje és kálcium forrás), túrót, szinte mindenféle zöldséget, gyümölcsöt, kivéve burgonyát, csípős paprikát, hagymát, karfiolt, karalábét. Elérhető, friss ivóvíz mindig legyen előtte, hogy tudja fedezni a folyadék szükségletét, ha a gyümölcsökből nem jutna eléghez. Ha sokat foglalkozunk az állattal igyekszünk kézből etetni, engedjük, hogy megszaglásszon minket ,megszokja a szagunkat, alkalmanként kézbe is vesszük őket nagyon barátságossá tudnak válni.
10 hetes kiscicát már nyugodtan el lehet választani. Foglalkozzon vele sokat. Ha lakásban akarja tartani és sokat lenne egyedül,jobb lenne neki ha ketten lennének. Ha ez nem megoldható,inkább fogadjon örökbe egy felnőtt,ivartalanított állatot.Ők jobban viselik az egyedüllétet,főleg,ha már kicsit idősebbek is.