1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A hörcsögöt feltétlenül meg kellene mutatni állatorvosnak, mert két fiút nem lehet együtt tartani, összeverekednek. A lányokkal is hasonló a helyzet. A különneműek pedig szaporodni fognak. A döntés Öntől függ. Ez a típusú állat általában egymagában is jól megvan.
Ha pár napon belül nem javul állapota, feltétlen állatorvosi ellátást igényel.
Nem tudok okosabbat javasolni, mint azt, hogy mutassák meg esetleg másik orvosnak is, több szem többet lát, hátha valakinek lesz más elgondolása, illetve más vizsgálatokkal esetleg kiderül valami más (is), ami a háttérben van vagy lehet.
A nyál tisztító, enyhe antibakteriális hatású, így némileg segítheti a sebgyógyulást. A XXI. században azonban semmi esetre sem a kutya nyálát alkalmaznám emberi sebek gyógyítására. Érdekesebb és hasznosabb tulajdonságuk a kutyáknak , hogy megtaníthatók arra, hogy felismerjék a bőrdaganatokat szaglás alapján.
A cicának valószínűleg nem szembetegsége van,hanem más komolyabb baja,ami szemtünetekkel is jár. Pl. vírusos macskanátha. Feltétlen vigye állatorvoshoz!