1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Nem valószínű, de meg kellene vizsgáltatnia, mert egyéb okai is lehetnek a hasméret növekedésének.
Válaszom, nem. A törpehörcsögök és a kutyák vírusos, bakteriális illetve parazitás fertőzései nagyon különböznek. Azonban vigyázzon, mert a hörcsög harapós, könnyen megtámadhatja a kutyát.
3 óránként érdemes szoptatni, ha ezután a kicsik szépen alszanak, és fejlődnek is, akkor nincs szükség külön tápszerre, van elég anyatej. 5-6 hetes kórtól lassan érdemes átszoktatni őket a "szilárd" táplálékra(kölyköknek való eleség). A mennyiséget nehéz megmondani, ugyanis a kisállat igénye függ az étel tápanyag-tartalmától. A tápszert, előírásnak megfelelően elkészített oldatából annyit kell adni, amennyit a kölyök kíván.
A bűzös lehelet okának kiderítésére alaposabb állatorvosi kivizsgálás szükséges. Többféle probléma is szóba jöhet, az előzmények ismeretében akár idült belső bajok sem zárhatók ki (pl. vesebetegség). A legkevésbé szóba jövő lehetőség a nyitott gyomorszáj.....
Elég a bak nyuszit ivartalanítani, és kevésbé kockázatos is, mint egy nőstényt.