1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A leírás alapján a kígyó súlyos beteg, és azonnali állatorvosi segítségre van szüksége! Az ilyen állapotban lévő állatot egyébként nem szabad megvásárolni!
Kedves Balázs! Általánosan igaz szabály, hogy egy akvárium minél nagyobb, karbantartása annál könnyebb, illetve annál kevésbé érzékeny az akvarista egyszeri hibáira. Bár leírása szerint már régóta van akváriuma, az első dolog, amire fel kell hívnom a figyelmét, hogy eddig valamit rosszul csinált :). A 72 literes akváriumot sem kellett volna ugyanis leemelni és zuhanyzó alatt tisztítani, sőt! Az akvárium teljes takarítása csak egyes ritkán előforduló betegségek esetén lehet indokolt, a beállt akváriumot nem szabad teljes egészében kitakarítani! A teljes takarítás után 2 hétig nem is lenne szabad halakat tenni bele. Ha a halai eddig kibírták ezt a módszert azt csak tűrőképességüknek köszönhetik. Ebből következően a válasz az, hogy a 200 literes akváriumot és a 72 litereset is tökéletesen lehet helyben tisztítani. Hetente 10%-os vízcserét, az összegyűlt mulm leszívásával együtt el kell végezni, valamint szükség esetén a szűrő tisztítása (200 litereshez már ajánlott külső szűrő, ennek ritkábban van szüksége tisztításra, mint a belső szűrőknek), a növények visszavágása, illetve az üvegekről a zavaró alga eltávolítása jön szóba, az akvárium tehát a helyén marad! :) Sok sikert a 200 litereshez!
A kutya rakoncátlansága nincs azzal összefüggésben, hogy előzőleg jó, vagy kevésbé jó gazdija volt. A szökés elsődleges kiváltó oka a kan, ivarérett kor kezdetén lévő kutyánál a szexuális indíttatás. Neveléssel és a tartási körülmények optimalizálásával lehet enyhíteni ezt viselkedést, de igazán elfogadható eredmény csak akkor érhető el, ha a kutyát előtte ivartalaníttatják.
15.000-30.000 forintba.
Szerintem nehéz dolog lenne a visszaszoktatás. Elképzelhető az Ön által leírt ok, de nem hinném, hogy bármilyen betegség stb. lenne a háttérben. Várjon pár hónapot, lehet, hogy újra nappali életmódra váltanak. :)