1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Az orrnyílás körüli gyulladásos tünetet okozhatja idegen tárgy általi sérülés, vagy fertőzés(valószínűleg baktérium) is. A pontos diagnózis és a kezelés céljából keressen fel egy állatorvost.
Az árakról a helyi állatorvostól kell tájékozódni, hiszen ez számos dologtól függ és rendelőnként változik. Nyugodtan hívja fel állatorvosát és kérdezze meg tőle.
A tünet háttere lehet a kutya valamilyen ásványi anyag- vagy vitamin hiánya. De lehet viselkedési megszokás is. A kiváltó ok ismeretében lehet megoldást találni.
Nem feltétlen függ össze a másik problémával. Sajnos továbbra is csak azt tudom mondani, hogy látni és meg kell vizsgálni kedvencét...
A kutyák is ehetnek mindent, amit az emberek, a hangsúly a szoktatáson van. Ha azelőtt soha nem kapott a kutyus efféle táplálékot, akkor fokozatosan kell hozzászoktatni, ugyanis hányást, hasmenést okozhat. Meg lehet próbálni, de ha a 12 éves kutya szervezete nem jól reagál, akkor nem szabad erőltetni. Vannak különböző alacsony zsírtartalmú, un. "fogyókúrás" kutya tápok, célszerű lenne azt megpróbálni az előírt adagban alkalmazni.