1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Ma már kitűnő allergia vizsgálatra van lehetőség vérből. Kétségtelen, hogy nem olcsó, de jó. Érdeklődjön állatorvosánál.
Őszintén szólva így képről elég nehéz megállapítani, milyen fajtákból lehet. A szőre yorkie, a lába tacsi, akár ezek keveréke is lehet. De lehet még spániel-tacsi, esetleg schnauzer, vagy terrier keverék is lehet, mondjuk tacsival. Kérdezze meg a kozmetikust, aki nyírta, mert ő jobban látja a kiállását, és a szőre minőségét is, ami sokat segíthet a meghatározásban.
- Az Ön által elképzelt anyaggal elképzelt módszer ellenkezik "Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998 évi XXVIII. számú törvény" rendelkezéseinek több pontjával is, ezért ennek kivitelezését határozottan nem tanácsolom. - A kutyatartás rendjét az adott Önkormányzat jegyzője szabályozza. - Egy ´neveletlen´ kutya, nagy valószínűséggel nem jogi alap bármilyen hivatalos korlátozásra. - A kutya jellemét, karakterét, környezetével szemben tanúsított viselkedését le tudjuk tesztelni, és a felmérés eredményét írásba rögzített formában átadni. Egy ilyen felmérést a kutya tulajdonosának felkérésére végzünk, a költsége: 10.000,- Ft (+ útiköltség 50,- Ft/km) - A kutya környezetében és a vele közös élettérben élők (beleértve a születendő gyermeket is!) épségéért, biztonságáért és zavartalan életének biztosításáért a kutya tulajdonosa a felelős és nem maga a kutya.
A fajok együtt tartásáról az akvaristák szakvéleménye nem egyezik. A megfelelő társításhoz a halak igényeivel kell megismerkednünk (ehhez kiindulópontnak akvarisztikai szakirodalom lapozgatását javaslom), majd amint kiválasztottuk az azonos igényű fajokat, amelyek tetszenek, kiválaszthatjuk, hogy melyiket-mivel lehet tartani. Javaslom, hogy a fajták kiválasztásakor érdeklődjön a kereskedésben!
Véleményem az , hogy a kutyus hibás lábállása sokban javul az életkor előrehaladtával. Sokféle kálcium és egyéb táplálékkiegészítő van forgalomban, viszont ennél nagyobb szerepe van a chondroitin sulfát, glukózaminoglikan tartalmú készítményeknek (pl. Arthronis pulv). Talán az ilyen hatóanyag tartalmú készítmények többet segítenének. Emellett fontosnak tartom a kevésbé intenzív felnevelést ami "super premium" tápok visszafogott etetését jelenti. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert