1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Alomváltásnál előfordulnak az ilyen jellegű tünetek. Célszerű lenne minél többféle almot kipróbálni, hátha az egyik megtetszik neki és ismét oda fog járni. Javaslom olvassa el a cikket az esetleges megoldásról (ivartalanítás)!
Az agapornisok angol elnevezése "lovebird", vagyis szerelemmadár. Ez azokra a madarakra igaz, melyek már párba álltak. Amennyiben nem találnak ellenkező nemű társat, úgy hajlamosak az azonos neműek is párként viselkedni. A párjukat elvesztett egyedek legtöbb esetben könnyen elfogadják a felkínált új partnert, de néhány napot, egy-két hetet hagyni kell nekik, hogy "feldolgozzák" a korábbi elvesztését.
A véres széklet bélen belüli és -kívüli betegségnek lehet tünete, a lefogyás és az étvágytalanság pedig csak annyit jeleznek, hogy valami nincs rendben. Ezért azt javaslom, hogy bélsármintával felszerelkezve keresse fel állatorvosát. A cicának alapos kivizsgálásra van szüksége. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
Az etetést rövid időn belül követő terhelés nem igazán szerencsés. Talán meg kéne cserélni a programot: 4 óra tájban séta, aztán etetés. Vagy 7 óra felé menjenek sétálni.
Kedves Állatbarát! A kutya nem oldja meg az életében felmerülő nehézségeket, de tény, hogy a kutyások jobb lelki állapotban vannak, mint a kutyátlanok.