1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Hasonló esetekben általában a kutyák önmaguktól megpróbálják hangjelzéssel erősíteni a figyelemfelkeltésüket. Néhányszor, amikor a kutya odaáll az ajtóhoz, menjen oda mellé és figyelje, de ne nyissa ki az ajtót, csak tegye a kezét a kilincsre. Várja meg amíg a kutya valamilyen hangot ad és az azt követő pillanatban dicsérje meg és nyissa ki az ajtót. A bélsár ürítés nagyban összefüggésben van a kapott táp mennyiségével és minőségével. Ha naponta 3 x kap enni a kutya, kezdje el a déli adagot fokozatosan csökkenteni, - ügyelve rá hogy a napi mennyiség ne változzon. Másik befolyásoló tényező a kutya rendszeres féregtelenítése. Jól látja és gondolja - egy 3 hónapos kutya neveléséhez, tanításához elsősorban türelemre van szükség.
Leírása alapján valóban elképzelhető a "fitymaszűkület" is. Amennyiben ez nem veleszületett, meg kell találni az okát. Állatorvosa minden bizonnyal felvázolja majd a megoldási lehetőségeket, aminek valóban része lehet a sebészi korrekció is, amennyiben indokolt.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mivel ezt levelezéssel nem lehet megoldani!!! A két probléma egyébként nem hiszem, hogy összefüggene...
Ez egy tévhit, ugyanis egészségügyi szempontból semmi sem indokolja, hogy a cica az ivartalanítás előtt legalább egyszer szüljön. Ajánlott még a felnőttkor előtt elvégeztetni a beavatkozást a cicán, 6-8 hónapos kora között. Természetesen a műtét ennél idősebb cicákon is elvégezhető, sőt, ha szükséges akár vemhes állatok is biztonságosan ivartalaníthatók.
A félelem a kutyáknál egy természetes, de nem kívánatos viselkedési forma. A félelemnek több kiváltó oka is lehet, - csak ezek ismeretében lehet terápia vagy tréning módszert alkalmazni. Külső hatás nélkül a félelem csökkenhet vagy éppen növekedhet. Csak a kutya és a tartási körülmények ismeretében lehet felelősségteljes tanácsokat adni. Amennyiben igénylik a házi látogatást és megfigyelést, kérem jelezzék e-mailben: info@4tappancs.hu