1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Javaslom vigye el az Ön által választott állatorvoshoz, akivel megbeszélhetik a további teendőket. Ő fog tudni bővebb felvilágosítást adni az esettel kapcsolatban. Én így látatlanban, vizsgálat nélkül nem tudok többet segíteni.
A kifejlett fehér egér nem fér ki ekkora rácsok között.
Számos dolog okozhatja a problémát (esetleg nyitott szájpadlás), ezért célszerű minél előbb állatorvoshoz vinni, hogy megvizsgálhassa és segíteni tudjon.
A leírás alapján azt gondoltam, hogy a pofazacskójában tárol valamit, és ez okozza a duzzanatot. A képek alapján azonban nem egyértelmű a dolog. Javaslom, hogy keressék fel állatorvosukat, mert biztosat csak egy vizsgálatot követően lehet mondani.
Ha a hal eszik, nem bújik el, nem látsz rajta más problémát akkor szerintem rendbe fog jönni. A kitakarítás alatt mit ért? Teljes takarítást nem kell csinálni, heti vízcsere, aljzat porszívózás, és szűrőszivacs kinyomkodása leszívott akvárium vízben.