1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Üdvözlöm! Az elmondás alapján elképzelhető, hogy máshol is megjelenik majd hasonló elváltozás, semmiképp sem árt, ha időnkét átnézi a kis jószágot. A papilloma laphám eredetű, jóindulatú daganattípus, mely távoli áttéteket rendszerint nem ad.
Gyógyszerként leginkább egy szélesspektrumú antibiotikum kezelés jöhetne számításba. Mivel a leírt tünetek komolyabb problémára utalnak, ami vizsgálatok útján ismerhető fel, mindenképp javaslom állatorvos felkeresését.
Baj. Mutassa meg egy állatorvosnak!
A lehetséges betegségek spektruma igen széles. A tünetek alapján merész volna bármilyen diagnózist felállítani, minél előbb mutassa meg a kiskutyát egy jó szakembernek!
A hallójárat úgynevezett "horizontális" és "vertikális" járatból áll. A kettő egymással szöget zár be, így kívülről nem lehet lelátni a hallójárat mélyebben fekvő részéhez. Amennyiben ott bármilyen probléma van, azt csak egy speciális fülvizsgáló eszközzel lehet észlelni (otoszkóp). Javaslom keresse fel állatorvosát, hogy segíthessen kideríteni, van-e esetleg probléma a hallójáratban.