1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Nem! A tinktúrában lévő alkohol nagyon rövid idő alatt tönkre tenné a májat, ami mentehetetlenül elhullást jelent. B vitamin utánpótlásra egy változatosan táplált madárnak nincs szüksége, ha mégis vitaminhiány lép fel, használja az erre a célra kifejlesztett készítményeket. Sebfertőtlenítésre inkább Betadin jódos oldatot javaslok.
Az egyedül maradás alkalmával a baleset a szeparációs félelem hatására kialakuló stressz hatása miatt történik meg. Egyéb vonatkozásban ha elküldi e-mail címét akkor el tudom küldeni az ebben a témában megjelent korábbi írásomat.
Rágófának inkább keményfát választanék.
Az attól függ, mennyi idősek. Ivarérettségüket 28-46 napos korukban érik el, de csak a 6-7 hetes állatok vehetők tenyésztésbe. A nőstények ivarzási időszaka 3-6 napig tart. Ebből azonban mindössze 12-18 óra az, amikor tényleges párzási hajlandóságot mutatnak. Sikeres párzás és termékenyülés után a vemhességi idő 18-24 napig tart. Azok a nőstények, amelyek először fialnak, néhány nappal rövidebb ideig szoptatnak, mint az idősebbek. A legtöbb tejük a 10. napon van, ami aztán a 28. napig fokozatosan elapad. Az utódok száma 1-21 között ingadozik, leggyakoribb a 9-15 közötti kisegér.
A zöldes elszíneződés hátterében több dolog is állhat, alapos kivizsgálásra lenne szükség. A maradékkal való etetést nem javaslom. Keressenek fel mielőbb egy állatorvost!