1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Szerintem mire megkapja a válaszomat, lesz széklete... Ha még egy-két nap múlva (hétfő) sincsen - annak ellenére, hogy eszik rendesen -, keressen fel egy állatorvos kollegát!
Rosszul tette, hogy belenyomta az orrát! Vagy kutyapelenkára, vagy szobatisztaságra kell szoktatni. Rosszul tette, hogy ráütött, ezzel többet ártott, mint használt! Egyéb vonatkozásban, ha elküldi e-mail címét akkor el tudom küldeni az ebben a témában megjelent korábbi írásomat.
Kedves Gazdi ! Sajnos nem tudom mennyi idős a kutya és mióta vesztette el a szobatisztaságát, valamint egyéb klinikai tünetekről sem kaptam felvilágosítást. A leírtak alapján feltehetően nem magatartás zavarról van szó, mert a vizelet büdös, ez azt jelenti hogy koncentrált, ezért elő lépésben vér és vizelet vizsgálat javasolt és csak ennek negativitása esetén lehet pszichiátriai problémára gondolni. A vizsgálati eredmények és a klinikai tünetek ismeretében lehet csak diagnózist felállítani. De ez semmiképpen nem normális viselkedés, hanem klinikai tünet. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
A tavaszi időszakban sűrűbben lehet torzsalkodás a papagáj párok közt, akár van fészek a volierben, akár nincs. Ha elegendő nagyságú a röpde, akkor hullámosokkal tarthatók, nimfák, laposfarkú papagájok (pl. rozellafélék), polytelisek (rendszeres röpde takarítás mellett, mivel a hullámosok púderpora szemgyulladást válthat ki náluk). Az agapornisok (törpepapagájok) más fajtákkal nem tarthatók együtt, mivel meglehetősen agresszív madarak és erős csőrük könnyen ejt halálos sérüléseket..
Kedves Gazdi. A leírása alapján nagyon komoly központi idegrendszerű elváltozás állhat a klinikai kép hátterében. A leírása alapján feltehetően stroke (agyvérzés vagy agyi infarktus van a tünetek hátterében) ennek látja a maradványtüneteit. Ilyen irányú, nagyon komoly belgyógyászati és neurológiai kivizsgálást követően intenzív terápiában kellene részesíteni mert idős korban a stroke többször is ismétlődhet. Üdvözlettel Kiss Gabriella.