1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Nem, nem feltétlenül. Főleg akkor nem, ha egyedül él a kalitkában.
Az üzenetet olvasva az első gondolatom az volt, hogy bizonyára már egy nyugdíjas korban levő malackáról lehet szó. A tünetek mind erre mutatnak. Fokozott C-vitamin bevitelt és sok szeretgetést javaslok.
Bár kicsit korainak tűnik (rendszerint a tüzelés után 4-8 héttel szokott kezdődni), de feltehetően álvemhességről van szó. Ilyenkor rendszerint megduzzadnak az emlőtelepek, sőt, sokszor tej is szivároghat belőlük. A kutya rendszerint anyai magatartást kezd mutatni: fészket épít, plüssállatokat "dédelget". A jelenség hátterében valóban hormonális változások állnak. Ilyenkor célszerű visszafogni a tápmennyiséget, és kicsit "szigorúbban" viselkedni a kutyával. Célszerű felkeresnie állatorvosát, hogy megbeszéljék az álvemhesség egyéb jellemzőit, és kezelésének, megelőzésének lehetőségeit (pl. ivartalanítás).
Ha nagyon etetgetik egymást, akkor esetleg feltehet egy odút;) A kék madár egy szép hím, a harlekin tarka egy tojó. Vagyis semmi probléma, szerencsére az ivarmegállapításban mindenki tévedett.
Nem vagyok allergológus. Lehet, hogy annyira érzékeny, hogy tényleg kijön az allergiája, de szerintem ennyitől nem kellene, hogy kijöjjön! Ha csak nem ül közvetlenül melletted. Bár ebben nem vagyok biztos. A barátnőm allergiás a tengerimalacaimra, ha eljön hozzám, csorog az orra, tüsszög és könnyezik. De még egyszer sem volt baja attól, hogy mellette ültem az egyetemen vagy az autóban szinte egész nap. Erről inkább egy ember orvost kérdezz meg.