1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Az emlődaganatok kb 50%-a jóindulatú, 50%-a rosszindulatú. Amennyiben eltávolítják, jóindulatú daganat esetén tulajdonképpen "meg is gyógyulhat" a kutyus, rosszindulatú daganat esetén pedig nagyban csökkenhet az áttétképződés veszélye. Én mindenképp a műtétet javasolnám, érdemes lenne állatorvosával konzultálni, hiszen az eddigi egyéb betegségei (allergia, sántaság) tükrében elképzelhető, hogy egyéb javaslata is lenne.
Jobb lenne megmutatni egy állatorvosnak, látatlanban nehéz diagnosztizálni. Viszont vemhesség idején pláne nem szabad annyiban hagyni semmilyen tünetet!
Vigye vissza az állatorvoshoz, ebben ő tud segíteni. Megmondja, kell-e még folytatni a kezelést, és azt is, hogy mivel.
Több árban is kapható terrárium, előbb annak járjon utána, mekkora az állat minimális helyigénye (50x20 cm-es alapterületű, 25 cm magas terrárium) és ennek megfelelő méretűt keressen. Az alul zárt ketrec ideálisabb lakhely, hiszen jobb a szellőzése. Higiénikus, könnyen tisztítható rozsdamentes etető- és itatótálat ajánlok.
-Igen, természetesen viheti. Az más kérdés, hogy milyen az adott kutyaiskola szakmai felkészültsége, tapasztalata és milyen módszerekkel dolgoznak ??? -Kutyájának először a falkatársához való beilleszkedését kellene megoldani, majd egy fajtársakhoz való szocializációs tréningre lenne szüksége, majd ezt követően idegen emberekkel szembeni szocializációs tréningekre. -Az ivartalanítás helyes döntés volt, mert a kutya szexuális dominanciáját csökentette. De ez csak egy része a domináns hajlamnak és a fajtársakhoz történő elmaradt szocializációt nem tudja pótolni. Az ivartalanítási életkornak elsősorban egészségügyi kihatásai vannak és kevésbé viselkedést befolyásoló. Állítólagos tanácsadói tévhitek nem esnek mindig egybe a biológiai vagy kinológiai tényekkel.