1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Azonnal vigye állatorvoshoz! Sürgős kezelést igényel, és sajnos így se biztos, hogy nem alakult ki súlyos veseelégtelenség...
Bármi is az, feltétlenül vigye el állatorvoshoz, csak egy alapos vizsgálat, esetleg laborvizsgálat és tenyésztés után mondható bármi biztos, illetve a kezelés us csak ekkor írható elő.
Javasolnám a kutya végleges ivartalanítását. A tüzelés vége után min 7-10 nappal. a műtétnek minimális kockázata van, általánosan elfogadott nézet, hogy a korai (első tüzelés körüli ivartalanítás) a javasolt, mivel lecsökkenti az emlődaganat, illetve megszünteti a gennyes méhgyulladás létrejöttét (petefészek és méheltávolítás esetén)
A vírusfertőzést vérvétellel lehet igazolni, ez teljesen biztos. A fertőződés sejtközvetített, leginkább nemi úton terjed. Ha a cicák nem ivartalanítottak, fertőződés lehetséges.
Részletes diagnosztikai vizsgálat után lehet a műtétet javasolni. Ebben a korban a beavatkozás nagyobb kockázattal járhat. Ásványi anyag kiegészítés és porcregeneráló szerek adagolása javasolható a mielőbbi javulás támogatására