1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Mindenképpen fejje a másik tőgyet, különben süket marad , vagy kevés tejet fog adni. Természetes tisztulás, nem kell aggódni. Üdvözlettel: Dr. S. R.
Valóban lehet tartani attól, hogy az a macska ami megszokta a békés kutyákat, óvatlanul bemegy a másik kennelbe, és áldozatul esik. Annak a valószínűsége, hogy a szobában tartott ivartalanított macska később elkóborol, kicsi.
Házilagosan nagyon nehéz ezen a problémán segíteni, talán jobb lenne nem próbálkozni vele, hanem elvinni szakemberhez. Magyarul, javaslom, keressenek fel az állatkával egy állatorvost!
A halál okát valóban csak a boncolással lehetne megmondani, de valószínűleg sok baja lehetett: gerincmeszesedés, daganat, esetleg áttétek is, és nem kizárt emellett pl. babesiosis sem. A szemelszíneződést feltehetően az életfunkciók megszűnése okozta.
Üdvözlöm! Feltétlenül forduljanak állatorvoshoz, mert a fenti tünetek akár súlyos betegséget is jelenthetnek. A háttérben szív és érrendszeri (pl. szívritmus zavar) , idegrendszeri (pl. epilepszia) vagy egyéb (pl. myasthenia gravis) rendellenességek is állhatnak.