1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Ha tisztálkodáskor jelenik meg a tengerimalac szemében fehér váladék, az egy természetes folyamat, amelynek fontos szerepe van: a váladék a szem tisztántartása mellett a mosakodásban is segít. Éppen ezért nem kell ellene semmit sem tenni. Ha nagyon elszaporodik, megnő a mennyisége, az lehet meghűlés, allergia jele, ez esetben állatorvoshoz kell fordulni.
Elsőnek egy viszont kérdés: miért simogatja (ez egy pozitív élmény, jutalom, dicséret a kutya részére - ha nem csalnak ismereteim !) a kutyát amelyik morog ??? Valószínűnek tartom, hogy vagy valamilyen kettőjük közötti kommunikációs félreértés, vagy a kutya részéről kezdeti domináns megnyilvánulások vannak a jelenség mögött. Csak egy helyszíni megfigyelést követően, a kutya és a tartási körülmények ismeretében tudok használható tanácsot adni.
A szobában elengedett cukormókus bebújhat az ülőbútorok huzata, vagy a párna, takaró alá, így ha nincs szem előtt, vigyázni kell, nehogy ráüljünk. A nyitva hagyott fiókba is bemászhat, amit véletlenül rázárhatunk. Veszélyt jelent a ventilátor és a hősugárzó is, valamint a virágváza se kerüljön az útjába, mert ha összetöri, a szilánkokkal megvághatja magát.
A szabály: a kölykök legalább négy hetesek legyenek, mikor az első fürdőjükre sor kerül. A fürdetésről bővebben a csatolt cikkben olvashat.
Igen, még kell egy kis idő neki, hogy megszokja az új környezetét, és akkor kimerészkedik majd.