1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A leírt problémát több dolog is okozhatja. A fajta miatt javasolnám a kutyus kardiológiai kivizsgálását. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Kedves Gazdi! Sajnos számos betegség okozhat meddőséget macskában, ezek közül nem egy súlyos beszámítás alá esik. Az ön által említettek a panleucopeniát juttatják eszünkbe, emellett azonban lehet más probléma is a háttérben. Példaként említenénk mindenféle vetélést okozó állapotot, a nemi utak daganatait, az emberre nézve is fertőző Toxoplasmosist, a macskák leucosisát. Mindenképpen keresse fel állatorvosát egy konzultáció erejéig! Magyarországon a macskapopuláció létszáma igen magas, rengeteg a kóbor, oltatlan, beteg macska. A menhelyek zsúfolásig telve vannak egészséges és beteg macskákkal. Mint állatorvosok és felelős állattartók úgy gondoljuk, hogy nincs szükség a macskalétszám további növelésére, ezért mindenképpen javasoljuk az ivartalanítást. Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet
Én is üdvözlöm! Bár nem ismerem elég alaposan az esetet, de az elmondás szerint a vékonybelet nem kellett megnyitni az idegentest eltávolításához. Így kicsi az esély, hogy szűkület, vagy letapadás, esetleg szögbetörés alakult volna ki, ami persze a vékonybelet érintené, most pedig a vastagbelekben jelentkezik pangás. Tehát inkább itt kell keresi az okokat. Ha az étrendi lehetőségek már kimerültek, akkor érdemes egy kontrasztos röntgent, esetleg egy colonoszkópiát végeztetni, ami megmutatja, hogy a vastagbelekben nem alakult-e ki ún. megacolon, vagy valamilyen polip. Ha a folyamat tartósan fennáll, akkor mindenképpen keresse föl állatorvosát. Tisztelettel Dr. Szaniszló F.
Kedves Erika! Nem ajánlott, mivel a disznózsír molekulái nagyobbak a macska által fogyasztható egyéb állati zsírokhoz viszonyítva, ezért a disznózsír megemésztése nagy megterhelést jelent a cica apró szervezetének.
Kedves Petra! A körömletörés gyakori a teknősöknél, és általában nem jelent problémát, vissza szokott nőni. De figyelni kell a helyét, és ha megduzzad, akkor állatorvoshoz kell vinni.