1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Mónika! Az ellés komoly komplikációk lehetőségét hordozza magában. Pláne, ha halva ellett a kutyája, majd súlyos tüneteket is mutat. Kérem sürgősen vigye el állatorvoshoz!!!
Kedves Érdeklődő! Nem akarom áltatni. Egy felnőtt kutya, aki nem szokta a macskák közelségét, sajnos gyakorlatilag átnevelhetetlen.
Kedves Gazdi! Az ön által említett probléma egy szokás, kutyája feltehetőleg ezzel akarja elérni, hogy tovább játsszon vele. Tudatosítania kell akiskutyában, hogy ön a főnök. Javasoljuk, hogy látogassanak meg egy kutyaiskolát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Van néhány fertőző betegség ami az egérről átterjedhet a görényre. Ennek megelőzése miatt jobb ha nem eszi meg a görény az egereket. A beteg egereket amúgy is könnyebben elkapja.
Legyek, kisebb rovarok képezik az alaptáplálékát, amit egy csipesz segítségével lehet a legegyszerűbben felkínálni. Fel kellene keresni egy állatkereskedést, ahol lisztkukacot árulnak. Lehetőleg kisebb méretű kukacokat etessen, egy etetésre 3-5 darabot. Ha elég erős a fióka, akkor meglehetősen hangosan jelzi, ha éhes. A csőr önállóan történő kinyitását, annak enyhe kocogtatásával lehet legkönnyebben elérni. Ha csak pár napos a madárka úgy főtt tojás sárgáját vízzel krémesen folyékonyra keverve, fecskendőből lehet etetni. a nagyobb madárgyerek szívesen fogad csipetnyi reszelt trapista sajtot, főtt tojást. A táplálékra alkalmanként kalcium tartalmú ásványi anyagot kell szórni, pl. Futor-t. Legbiztosabban gyári tápokkal lehet nevelni, melyeket egyes takarmányboltokban, állatkereskedésekben (BP.-en pl. Galambaszkucko, Csongrád megyében pl. Galambazis, stb.)vehet meg. A rovarevő madarak neveléséhez használt kézzelnevelő tápokat ivóvízzel, buborékmentes ásványvízzel hígítve 37-40C fokosan lehet fecskendőből etetni. Legjobb megoldás minek előtt mégis az, ha beviszi valamelyik állatkertbe(a pesti állatkertben még "látványetetés" is van a talált madárfiókák bemutatásával)