1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
T Gazdi! Mitől!? Vedlik, vitamin hiányos, lázas, bőrgyulladása van, allergiás dermatitise van, bolhás, rühös, tetves, gombás, pajcsmirigy alulműködése van, cukorbeteg, Chusing-syndrómás, hormont termelő daganata van, Addison kóros, vesebeteg, májbeteg, egyéb agyagforgalmi betegsége van, vagy ezek kombinációja. Remélem segítettem, ha netán mégsem, annak csak az lehet az oka, hogy nem megfelelő a kórelőzmény és kissé kórlátozottak a betegvizsgálati lehetőségek is az interrrnettteen. Üdvözlettel: Dr.S.R.
A rendszeres takarítás, fertőtlenítés eredményesen gyéríti a tolltetvek állományát, de erős fertőzés esetén inkább piretrin tartalmú permetezést, esetleg Neostomosan kezelést javasolnék. Az Ivermectin spot on készítményt alkalmazva (1 csepp/0.5kg ttkg) hosszabb távon is hatékonyan védekezhet az élősködők ellen.
Ha nem szeretne kiscicákat, akkor még a napokban keressen fel egy állatorvost ezügyben. Ultrahanggal kb. a 3. héttől lehet biztosan megállapítani a vemhességet.
Ha az eddigi vizsgálatok negatívak voltak, próbálják meg a Feliway nevű feromon-párologtatót.
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak a kutyust. Lehet pl. csípés, szúrás, allergiás eredetű probléma, vagy akár komolyabb bőrgyógyászati vagy parazitás megbetegedés is.