1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Sokszor ilyen esetben valami korábbi sérülés van a háttérben. Esetleg beakadhatott a karma, vagy megrántotta. Az esetek nagy részében az ujj így is mered. De a pontosabbat csak az az állatorvos tudna mondani,aki látta a nyuszit.
A lába állapotát tapintásos vizsgálattal ponosabban lehetne megítélni, de a fényképek alapján rendben találom.
Kedves Mirjam! A cicuskának középfül és belsőfül gyulladása van. Sürgősen állatorvoshoz kell vinni, mert a helyzet igencsak veszélyes. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Attól függ, hogy mekkora a méretbeli különbség, de én nem javaslom, mert ha a nagyobb kígyó esetleg zsákmánynak nézi, etetéskor, akkor bizony elfogyasztja a kisebbet. A gabonasikló nagyon jól tartható együtt egyébként, de ezek a véletlen balesetek előfordulnak. Nálam, a szivárványos boa evett meg egyszer egy nála sokkal kisebb siklót. Mindig törekedjünk arra, hogy nagyjából egyforma méretű kígyókat tartsunk egy terráriumban együtt!
A vérvizsgálatot meg kellene ismételni, bélsárból tenyésztés, parazitológiai és emésztési vizsgálatot kellene végezni. Látatlanul ennyit tudnék javasolni...