1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Szerintem nem a szőr az oka a problémának. Lehet megfázás vagy egyéb betegség is, úgyhogy feltétlen mutassa meg állatorvosnak.
Kedves Gazdi! Mindenképpen el kell vinni a hörcsögöt egy vérvizsgálatra, mert csak abból derülhet ki, hogy mi a baja. Elenőrizni kell a vércukrot, a vese és a máj működését. Diagnózis nélkül mindenféle kezelés veszélyes. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Mindenképpen odafigyeléssel kell végezni a csótányirtást. A használt szerek egy része akár mérgezést is okozhat hüllőkben. Fontos, hogy a teknősök semmilyen módon se juthassanak a méreghez (pl. szájon át, vízbe kerülve, a fertőzött csótányok elfogyasztásával, stb.). Érdemes lenne legalább az írtás idejére a teknősöket biztonságba helyezni, de utána is hasznos az elővigyázatosság. Javasolt felírni a felhasznált készítmény, illetve annak hatóanyagának a nevét. Ez sokat segít, ha netán mégis valami baj történne.
Az első alkalmon biztosan stressz, később már nem.
Tisztelt Olvasónk! Ha megadja email elérhetőségét,, esetleg posta címét, küldök Önnek egy esetfelvételi lapot viselkedészavaros esetek részletes kérdéseivel, amire válaszolnia kellene, mert ez a leírás így sajnos kevés ahhoz, hogy eredményes terápiát javasolhassak! Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád