1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A metszés mindig az erővonalak szerint történik könyök-függőleges. A másodlagos sebgyógyulás hosszadalmas, naponta kötni, tisztítani kell. A kollegát a tulajdonos tudja megítélni.
Szia Ez 2 dologtól lehet. Az egyik, az hogy nagyon rövidre (1mm) lett nyírva a lágyéka és viszket neki. (ez hasonlít ahoz, mikor az emberek megborotválkoznak és utána kiütéses lesz a bőrük vagy viszket) Erre tehetsz pantenolt, hintőport, vagy bőrpuhitó krémet. A másik ok az lehet, h a kozmetikus kinyomta a bűzmirígyét, de nem jól. (ezen egy doki könnyen segít !) Én egyébként nem szoktam ajánlani a sűrű bűzmirigy nyomást, mert a bűzmirigy váladéktermelésének egyik ingere az ürülése és ha kemény a kutya székletet, akkor magától is ürülni fog. Viszont ha meg nem jól sikerül kinyomni még gondot is okozhat. Nem beszélve arról, hogy a kutya szervezete megszokja. Én azt vallom rendszeresen csak ritkán vagy olyankor nyomasd ki ha már kell (mert a kutyusod szánázik, váladékszagú, rágja nyalogatja faroktövét, begyullad a füle, vagy mint pl: ebben az esetben ahogy jártál ) Fehér Adrienn (kutyakozmetikus)
Hasonlóan más állatokhoz a teknősök természete sem egyforma. Vannak aktívabbak és békésebb, teljesen nyugodt egyedek is. A viselkedésváltozás leggyakrabban az ivarérettség elérése után szokott szembetűnni, sokszor a hím teknős esetében. Legtöbbször az udvarlás a fő kiváltója ennek, de sokszor az eleség kéregetése is hasonló viselkedéssel jár. A teknős lenyugtatására nincs biztos módszer és nem is minden esetben lehetséges ez.
A két hét az elülés napjától számolandó. A leírt lágyeleségből a lényegi része az állatifehérje hiányzik. A keksz, vagy a morzsa közül válasszon, a dara nem ajánlott. Fehérje pótlásra főtt tojást ajánlok, esetleg kevés reszelt trapista sajttal kiegészítve. A madarak előtt állandóan legyen ásványianyag kiegészítés(Kondifix-mineral, Futor, kagylóőrlemény, stb.)
Üdv! Én is ezt javaslom. Nem lenne negatív következménye,de garancia nincs rá,hogy ettől majd "megszereti" a másik kant,csak a tesztoszteron miatti agresszivitása csökkenhet.