1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Ami elsőre zavaró, hogy a madárka meglehetősen magányos lesz egyedül a garázsban. A hely megfelelő lehet, ha fagymentes, a lámpa a ketrec felett van elhelyezve és kb 12 órán át világít. Jobb lenne egy kb. 20W-os energiatakarékos égő, ami kevesebbet fogyaszt de erősebb a fénye. A magasabb kelvinszámú (4-6000K) izzók természetesebb, napfényhez közelebb álló fényt adnak.
Igen, normális dolognak tekintehtő.
Kedves Gazdi! Sajnos ilyen kevés információból nehezen tudunk iránymutatást adni. Az említett két tünet nem szűkíti le eléggé a szóba jövő betegségek körét. Kérjük, hogy írjon többet, vagy a problémával forduljon állatorvosához és kérje állata klinikai vizsgálatát. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Lehet normális is rövid pofájú kutyáknál. Érdemes lenne kivizsgálni. Üdv
Nagyon sajnálom, de ezekre a kérdéseire nem lehet így válaszolni, mert a leírás alapján nem lehet megmondani, hogy mi lehet a cica fülének a baja. Ehhez mindenképpen meg kellene vizsgáltatni állatorvossal. Próbálják meg megoldani, hogy eljussanak egy állatorvoshoz, ez azért ma már nem lehetetlen. Legfeljebb egy kicsit messzebbre kell menni.