1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
ÁLLATORVOS!!! üdv
Tisztelt Szabó úr! Attól büdös, hogy hallójárat gyulladása van, és a fülváladék rendellenes minőségű. A fültisztító folyadék önmagában csak arra való, hogy a beteg fülben felszaporodott kóros váladékot fellazítsa, és így a kutya akár rázás útján, akár fültisztító tampon segítségével megszabaduljon tőle. Az így kitisztult fülbe azután különféle, az állatorvos által receptre felírt, vagy tőle közvetlenül megvásárolható fülcsepp segítségével történhet maga a gyógykezelés., ami gyakran hetekig is eltarthat. Sok esetben összefüggésben lehet a kutya bűzmirígyének teltsége is a fülgyulladásra való hajlammal, tehát azt is nézesse meg állatorvosával és ha szükséges kezeltesse. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
A leírt viselkedés inkább a tojókra jellemző. A képen lévő gyöngyös-tarka madár szárnyának belső oldalát nézze meg. Ha egy, vagy több szabályos sorban lévő sárga pettyet lát, akkor a madárka mégiscsak tojó. Ha egyszínű fehér, vagy szürke a belsőfelület, akkor hím a madár. Ennek a pettysornak a megléte, vagy hiánya a legbiztosabb támpont az ivarérett nimfák színmutációinak ivarfelismeréséhez. A fiókatollazatban lévő nimfa tojó evező és faroktollai általában sárgás színezetűek, ha szürke a farok, úgy a fonákoldala keresztmintás, míg a hímek kéz és karevező tollai legtöbbször fehérek, illetve a szürke farok fonákja mosott szürkés, piszkosfehér színű. Viselkedésben, formában is van némi eltérés, de ehhez már gyakorlat, némi hozzáértés szükséges.
Üdvözlöm! Egy ilyen visszatérő gyomor-bél probléma esetén el kell kezdeni a kutyus kivizsgálását a következő fontossági sorrendben: -pontos kórelőzmény felvétel, fizikális vizsgálat, bélsár vizsgálat (bakteriológia, parazitológia), vérvétel, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, esetleg RTG és ezek alapján kell elkezdeni a kezelést, célzottan. Üdvözlettel, Dr. Bendzsel Dániel.
A vastagbél gyulladásának több oka lehet. A kérdés megválaszolásához természetesen látnom kellene a kutyát, az eddigi leleteket, és elvégezni az esetlegesen hiányzó vizsgálatokat. Interneten keresztül sajnos nem lehet egy beteg kutyát meggyógyítani. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu