1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A karmokat a megfelelő vastagságú ülőrudak koptatják. A lehetőleg eltérő vastagságú rudakat ideális esetben 1/3, illetve 2/3 vastagságig tudja a papagáj átfogni. A nimfa karmának visszavágáshoz jó eszköz egy körömcsipesz. Fény felé tartva látszik a karmon végigfutó ér. Visszavágáskor arra kell figyelni, hogy az ér ne sérüljön. Ha nem sikerül tökéletesen a metszés és mégis vérzés történne, azt Betadinba mártott fültisztító pálcika segítségével el lehet állítani.
Kedves Krisztina! A tipp lehet, hogy jó! Viszont jó tudni, hogy a székrekedés egy bizonyos szint után életveszélyes lehet, sokszor már csak műtétileg orvosolható, vagy úgy se. Nem beszélve a vele járó szenvedésről. Tehát irány az állatorvos, mielőtt nem lesz nagyobb baj! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Milyen teknős? Vannak fajok amik nem jól tűrik egymást. Ékszerteknős esetében egy év korkülömbség szerintem nem nagy gond, de ha lehet célszerűbb egy méretűeket összerakni. Még így is előfordulhat hogy ha pár lesz, a hím állandóan zaklatni fogja a párját.
Ha már letojt, fiókát nevelt az új helyre került postagalamb, akkor akár szabad kifutóba is lehet engedni őket, mert nem hagyják el a helyüket. A zárt helyen történő tartás elsődleges feltétele a megfelelő higiénia. Az atkák, tetvek felszaporodását meg lehet előzni, ha a bezárás kezdetén a galambokat olyan spot on készítménnyel lekezeli, mint az Ivermectin. Gombák, baktériumok feldúsulása a ketrecek rendszeres tisztításával kerülhető el.
Megoldási lehetőségek: • fajtának megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning.