1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Egy bőr vagy nyálkahártya területen a pigment elvesztése lehet teljesen ártalmatlan jelenség, ami csak esztétikai probléma, kezelést nem igényel, DE lehet többféle betegség tünete is. Ilyen betegségek lehetnek pl.: idült gyulladás, autoimmun bőrbetegség, vagy akár daganatos elváltozás is. A súlyosabb problémák kizárására érdemes felkeresnie egy bőrgyógyász állatorvost. Tisztelettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A jelenségnek több oka lehet: - valamilyen szervi probléma, bőr/szőr betegség okán a kutyának kellemetlen érzése vagy fájdalma van a hátsó lábaiban - a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hyperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata - a kutya unatkozik, magára akarja vonni a figyelmet mert a tartási körülményei nem megfelelőek A kiváltó okok tudatában lehet megfelelő terápia vagy tréning módszert javasolni.
Igen, az ilyen jelek azt mutatják, hogy a hátizomnál problémák lehetnek. Ez lehet nem megfelelő bemelegítés,vagy rosszul illeszkedő nyereg, esetleg rossz lovaglási technika. A lovaknál ugyan úgy szükséges a bemelegítés, mint bármely más sportban. A legjobb, ha futószáron mozgatjuk a lovat mielőtt felülnénk rá, így a hátizmoknak is van ideje bemelegedni. Amennyiben valóban fennáll a hátizom merevség, célszerű beiktatni pár hetes pihenőt a lónak, ezalatt az idő alatt természetesen a masszázs, és egyéb fizioterápiás kezelések, pl. mágnesterápia is nagymértékben lazítja az izmokat, ezáltal enyhül vagy megszűnhet a hátfájás.
A Labrador Retriever - vadászkutya. A Labrador Retriever - nem őrző kutya. Mit ért megvesztegetés alatt ??? (Sokan a jutalomfalattal történő nevelést és tanítást tévesen így nevezik !) A Labrador Retriever - a nagytestű kutyák kategóriájába tartozik (lásd. fajtastandard, testméretek) Szereltessen be egy elektromos riasztó berendezést !
A baromfitápok többsége gyógyszert tartalmaz, ami a galambokra letális is lehet. A száraz, por formájú táp végképpen nem alkalmas a galambok etetésére. A kikelt galambfiókák számára energiaforrást jelent az első napokban a folyamatosan felszívódó szik, de mivel fokozatosan kell átszokniuk szilárd táplálékra, így a kelést követő néhány órán belül megkezdődik az etetésük. Mivel nem fészekhagyó madarakról van szó, ezt a szülők végzik. Mesterséges felnevelésük, ha egyébként a szüleik etetnék őket, értelmetlen. A magára hagyott fióka nevelése igényel némi szakértelmet.