1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Galambhimlő ellen érdemes immunizálni 2-3 hetes korban, Oltóanyagot állatorvos írhat fel, aki választ fog adni további kérdéseire is (ár, kiszerelés, stb.). Ha az állomány még nem esett át himlőn, akkor érdemes a összes madarat kezelni.
Díszhalak tartásánál alap követelmény , hogy levegőztető készülékkel szereljük fel akváriumunkat. Oxigén nélkül nem tud kialakulni az akvárium biológiai háztartása. Mesterséges környezetet hozunk létre állataink számára ezért különböző technikákkal rá kell segítenünk. Törekedjünk arra ne csak el legyenek, hanem jól is érezzék magukat. Ideális hőmérséklet 24-26 C.
Nagyobb wattszámú lámpa magoldja a problémát, úgy helyezze el hogy legyen alatta egy napozópont (pl. szikla vagy farönk) és legyen egy hűvösebb búvóhely is ahová az állat elhúzódhat. Kb ennyi az ideális terrárium.
Persze! A hüllők viszonylag jól tűrik a hűmérsékletváltozást ha nem hirtelen következik be. A legegyszerűbb ha a lavorba a medencéből mer ki egy kis vizet és a takarítás alatt abban van. Arra azért figyeljen hogy amikor visszateszi, akkor se legyen a víz más hőfokú. Egy olcsó hőmérő megoldja ezt a gondot.
3-4 kg-os, kistermetű, fejlődésben lévő cica nem számít kórosnak...