1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Nem valószínű az ornitózis, de, ha mégis, az állományszíntű kezelést igényel. A pontos diagnózishoz mindenképp keressen fel állatorvost. A tetrán alapú antibiotikumok hatékonyak chlamydiák (az ornitózis, más néven papagájkór okozói) ellen, de ha jól emlékszem az Anitetra 48 felbontva csak hűtőben tárolható, de úgy sem hosszú ideig. Az adagolás a csomagolóanyagon, vagy a kísérőlapon fel van tüntetve. Egy púpozott teáskanál kb. 5-6g körüli mennyiség lehet, de ez csak nagyon hozzávetőleges becslés, hiszen két kanál is eltérő méretű lehet. Ha valóban ornitózis okozta a megbetegedést, akkor hosszú ideig (legalább 2 hét) tartó kezelés szükséges.
Valószínüleg kifejlett, 1-2 naponta lehet etetni minél változatosabban. Nyers hallal, vízicsigával, jobb minőségű szárított eleséggel néha salátával etesse.
Üdvözlöm! Egy ekkora teknős kb. 15-20 éves is lehet. Az étrendje 90 %-ban fagyasztott hal legyen, a maradék 10 %, pedig mindenféle kereskedésben kapható száraz eleségek. A salátát nem mindegyik teknős eszi meg, semmi gond nincs ezzel!
Kedves Kérdező! 4. héttől már észrevehető a vemhesség, normális étrend, esetleg vitaminok ha szükségesek, féreghajtást mindenképpen elvégezni. Dr. Puskás Gábor
Nagyon jó parazitaellenes szerek léteznek, érdemes azokat használni. A spot-on szereket egyszerű használni és a kutyákat sem zavarja. Ezeket egy kis pipettából kell az állat bőrére cseppenteni a szőr félrehúzása után a tarkó alatt a két lapocka közti rész fölött Innen a szer felszívódik és kb 24 óra után a teljes testet védi bolha, kullancs ,tetű stb ellen ( spot-on tipustól függően) Ex-spot nevű készítmény már 2 hetes kortól használható (van még: frontline, advantix, advantage....) Fontos még a környezet bolhaírtása is (fekhelye, ólja) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide) Olvass tovább! Bolhaallergia kutyáknál