1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Sajnálom, de kérdésére ezen az úton nem lehet megfelelően választ adni, mert ehhez mindenképpen látni, vizsgálni kellene a kiscicát. Azt javaslom, mielőb mutasa meg egy állatorvosnak!
Tisztelt Kérdező! A makacs, nem gyógyuló kötőhártya gyulladás általában másodlagos folyamat, amelynek hátterében valamilyen hajlamosító tényező áll. Tehát nem elég a kórokozót kiiktatni, sőt gyakran nem is lehet, mert olyan baktériumok okoznak ebben az esetben gyulladást, amelyek normálisan is jelen vannak, de nem tudnak elszaporodni. A háttérben megbújó hajlamosító tényező lehet a szemhájak kifelé (ectropium) vagy befelé (entropium) fordulása, miáltal folyamatosan irritálják a szaruhártyát. Ok lehet a könnytermelés elégtelensége is (ceratoconjuntivitis sicca). Természetesen még számtalan, ritkább kórkép is előfordulhat, tehát a részletes szemészeti vizsgálat nem nélkülözhető. Diagnózis nélkül - gondolom érthetően - nincs értelme a kórjóslatról ötletelni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Fokozatos, lassú leszoktatással. Nem durván, de határozottan és következetesen lökje le, tolja el. Enyhe ilyesztéssel. Nagymamáink még ismerték azt hogy 'SICCC', de 1-2 vízipisztoly vagy virágspriccoló "lövés" is meghozza a várt hatást. Ettől még Ön szeretheti és a macsek világképe sem fog összeomlani, csupán a játékszabályokat kell tisztázni és a határokat kijelölni.
Kedves Anita! Egy jó minőségű, nagytestű kölyökkutyáknak való táp etetése az optimális (márkákat nem írok, de az árakból látszik, hogy melyik táp a jobb minőségű). Ezekben a tápokban minden ásványi anyagból, vitaminból, fehérjéből, szénhidrátból, stb. pont annyi van, amennyire az adott korú és tömegű kutyusnak szüksége van (fontos a táblázat betartása a táp csomagolásán). Főtt étel esetén kalcium, foszfor kiegészítés lehet szükséges, de ennek az adagolása nagy körültekintést követel, mert túladagolva súlyos problémákat okozhat. Én tehát inkább a táp etetését javasolnám, főleg kölyök korban.
Kedves Vivi! Ez lehet akár a cukorbetegség jele is, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, lehet, hogy csak szomjas vagy nagyon melege van. Minden esetre vigyel el egy állítorvosi kivizsgálásra!