1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
T. Gazdi! Sajnos a képek túl kicsik, így nem látom az elváltozást. Miután a kutyus korát sem és fajtáját sem írta, így a kórelőzmény alapján inkább idült gyulladásra van gyanúm. Abban az esetben, ha az elváltozott terület nagysága nő, vagy a kutyus sántít rá , fájlalja , akkor forduljanak állatorvosukhoz. Üdvözlettel:r.
Azzal kell kezdenem a válaszomat, hogy sajnos több olyan fontos információ hiányzik a leírásból, aminek ismerete nagyon kellene ahhoz, hogy véleményt lehessen mondani. Leginkább azt kellene tudni, hogy nőstény vagy kan kutyáról van-e szó? Aztán a csomók, gumók állagának, tömöttségének, keménységének ismerete is fontos lenne. Szóval, azt tudom csak ajánlani, hogy jó lenne a kutyájukat olyan intézményben megmutatni, ahol valóban hozzáértő szakemberek dolgoznak, akik onkológiai esetek vizsgálatában is jártasak. Ha kell, érdemes ezért akár messzebbre is elutazni!
Ez a hím teknősöknél természetes, ha nagyon zavarja rakja külön vagy válassza le a medencét. Profi állatorvos meg tudja mondani hogy ez a szer alkalmas-e hüllőknek, de én inkább az előbbi megoldást ajánlom.
Üdvözlöm! Itt nyilván a kezelő állatorvosnak kell megállapítania (vérvizsgálat és bőrkaparék mikrobiológiai vizsgálata segítségével), hogy az adott állapot esetén mi veszélyesebb a macskára, és aszerint kezelni a cicát. Üdvözlettel, Dr. Bendzsel Dániel
Ajánljuk figyelmébe akövetkező cikkeinket: Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla! Miért rángatja a kutya a pórázt, és hogyan szoktassuk le róla? Mit tegyünk, ha kutya sétáltat minket?