1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Erre csak úgy lehet választ adni/kapni, ha előtte kipróbálják. - elsőre néhány alkalommal a cica legyen egy biztonságos boxban, ketrecben ha a kutya nem adott le vadászati vagy agresszív jeleket akkor? - lehet próbálkozni úgy hogy a cica szabadon van és a kutya pórázon ha a ez esetben sem történtek figyelemre méltóan támadó jelek, akkor az esély viszonylag magas a barátságos, kiegyensúlyozott együttélésre, - de nem 100 % ! Ekkor még mindig sok figyelmet kell a kettőjük összeszoktatására fordítani és elolvasni Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét.
A szája sok mindentől lehet büdös egy kutyának, leggyakoribb ezek közül a fogkövesség. A hasmenést olyan sok betegség okozhatja, hogy kivizsgálás nélkül még tippelni sem lehet az okára. Ki kellene alaposan vizsgáltatnia kutyáját!!! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu Kapcsolódó témák: Az Ön kutyájának egészségesek a fogai? Hogyan őrizzük meg a fogak és az íny egészségét? Kutyámnak büdös a szája
Kedves Éva! A mielőbbi állatorvosi vizsgálat, például egy bőrkaparék vizsgálat sokat segíthet. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Miklós! Vigye el az állatorvoshoz a cicàt. Dr. Puskàs Gàbor
A 'megtanítani' - talán nem a legjobb kifejezés. Igazából az un. "pozitív büntetés" elméletét kell alkalmazni: a macska cselekvésekor hozzáadunk (+) egy negatív élményt, amivel egy kellemetlen érzést okozunk számára. Ezzel elérhető, hogy egyre ritkábban fogja az adott cselekvést végezni ( ez esetben a medencét megközelíteni) Több alkalommal, megfelelő inger segítségével meg kell ijeszteni a medence közelébe haladás során!